Antrepo hizmeti, firmamızın en kaliteli ve profesyonel bir şekilde müşterilerine sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Siz de antrepo hizmetine ihtiyaç duyuyor ve profesyonel bir şekilde antrepo hizmeti veren bir firma arayışı içerisine girdiyseniz doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey firmamız ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınızdan bahsetmek ve bu hizmetin faydalarından yararlanmaktır. Şimdi gelin antrepo hizmetlerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Antrepo; Fransızca’dan dilimize geçen ve gümrüklere gelen ticari eşyaların konulduğu, korunduğu genel ardiye olarak ifade edilen yerdir. Antrepo gelen olarak gümrük gözetimi altında bulundurulan eşyaların korunabilmesi amacı ile kurulmuş olan ve kuruluşunda aranan koşulları nitelikleri genel yönetmeliğe göre belirlenen yer olarak da ifade edilebilir. Bunun yanı sıra antrepolar eşyaların gümrük mevzuatının da düzenlenmiş olması halinde süresiz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Antrepo Elemanları ve Kapsamı

Antreponun kullanımında amaç ne olursa olsun aşağıdaki unsurları içermesi gerekmektedir.

  • Maksimum depolama kapasitesi ve kolay ürün erişimi sunan raf ve raf sistemleri.
  • Depolanan ürün için bir iklim kontrol sistemi. Bu, belirli farmasötik veya laboratuar ürünleri ve çok fazla ısıya maruz kaldığında bozulan diğerleri dahil olmak üzere donmuş ürünler veya soğutma gerektiren ürünler için önemlidir.
  • Bina sahibi olması gerekmeyen ürün sahibine her zaman tüm bağımsız birimlerin sistemde nerede olduğunu söyleyen envanter kontrol yazılımı.
  • Ürünleri A noktasından B noktasına taşıyabilen ekipmanlar. Örneğin forkliftler, palet krikoları, sipariş için ürünleri tutan kutular ve konveyör bantları.
  • Siparişin yerine getirilmesi için nakliye malzemeleri.
  • Ürünleri bir depoya yükleyen ve gerçek bir dağıtım merkezinde siparişleri dolduran diğer kişiler ("toplayıcılar") ve ayrıca tesisi ve operasyonu yönetenler.
  • Depolanan ürünleri korumak için güvenlik.
  • Siparişleri yerine getirirken ürünleri içeri getirmek veya taşımak için uygun maliyetli nakliyeye erişim malzemeleri.

En Güvenilir Antrepo

Antrepoların güvenilir olması en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle güvenilir ve kaliteli bir antrepo arayışı içerisindeyseniz doğru adrestesiniz. Bu noktada bizimle iletişime geçerek antrepo ile ilgili hizmet alabilirsiniz. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen harekete geçin.