Kargo

Kargo kelimesi sözcük anlamı olarak yük ve hamule olarak bilinmektedir. Söz konusu tanım göz önünde bulundurulduğunda kargo taşımacılığı; herhangi bir yükün herhangi bir yerden başka istenilen bir yere ulaştırılması ile ilgili çeşitli faaliyetleri ifade etmektedir. Bu nokta da kargo taşımacılığı uluslararası anlamda ağırlığı, içeriği, ebadı önemli olmadan herhangi bir yükün taşınması anlamında kullanılan bir terimdir. Ancak farklı ülkelerde her türlü yük kargo olarak kabul edilmez ve taşınmaz. Belirli yüklerin altında bulunan paketler kargo olarak adlandırılmayabilir. Kargo hizmetinin çeşitli terimleri vardır. Bunlar adrese teslim, adresten alım, alıcı haberli kargo, alım ihbarı, ambar, tesellüm fiş, barkod etiketi, borçlandırma, çalışma alanı, çıkış şubesi, varış şubesi, desi, devir kargo, dosya, el terminali, fatura, gelen kargo, giden kargo, gönderi kodu, hasar tespit tutanağı, hat aracı, ihbar notu, kargo teslim belgesi gibi terimlerdir. Söz konusu terimler kapsamında paketiniz ya da yükünüz en kısa süre de istenilen yere iletilir.

Kargo Taşımacılığı Hizmeti Kapsamı

İnsanlar binlerce yıldır çeşitli yollarla kargoyu bir yerden bir yere taşıyorlar. Ticari ürünleri konumlar arasında taşıma hizmeti, bir topluluk tarafından kullanılabilen ürünler üretildikleri yerden dışarıya ve ihtiyaç duyuldukları bir yere gönderildiği için topluluklar ve uluslar arasındaki ticareti kolaylaştırır. Kargo, baharatlardan son tüketicilere yönelik otomobillere kadar her şeyi ve ürünlerin montajı için üreticilere gönderilecek temel bileşenleri içerebilir. Kargo taşımacılığı kara, hava veya deniz yoluyla gerçekleştirilebilir. Hava taşımacılığı en hızlı olan kargo taşımacılığı yöntemidir ve aceleyle taşınması gereken ürünler için kullanılabilir. Aynı zamanda en pahalıdır. Çünkü kargo uçaklarının bakımı ve uçması oldukça maliyetli olabilir. Kara taşımacılığı, ürünleri bir kıtanın veya ulusun sınırları içinde, kargo ile tren veya kamyonla seyahat ederken, deniz taşımacılığı ise kargoyu okyanus boyunca taşımak için kullanılır.

En Kaliteli Kargo Hizmeti

Firmamız en güvenilir ve en kaliteli şekilde müşterilerine kargo hizmeti sunmaktadır. Bu noktada alanında profesyonel ve uzman ekip ile çalışan firmamız ile iletişime geçerek en uygun fiyatlar ile kargo hizmeti satın alabilirsiniz.