Uluslararası taşımacılık, bir ülkeden başka bir ülkeye doğrudan ya da transit olarak denizyolu, karayolu, demiryolu ya da havayolu aracılığı ile gerçekleştirilen her türlü taşımacılık hizmetini ifade etmektedir. Uluslararası ticarette nakliye ve dağıtım önemli bir role sahiptir. Şirketlerin paketlerinin verimli ve uygun maliyetli olmasını sağlamak için farklı uluslararası kargo taşıma yöntemleri gereklidir. Ürünlerin yurt dışına taşınması söz konusu olduğunda en popüler uluslararası nakliye yöntemlerinden biri karayolu taşımacılığıdır. Uluslararası taşımacılık genel olarak ithalat ve ihracat hizmetlerinin en iyi şekilde sağlanabilmesi için var olan bir hizmet türüdür. Özellikle ticaretin küreselleşmesi ile ortak pazara girilme çabaları uluslararası taşımacılığın çok daha önemli bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Uluslararası Taşımacılığın Avantajları Nelerdir?

Uluslararası taşımacılığın karayolları aracılığı ile gerçekleştirilmesinin çeşitli avantajları vardır. Söz konusu avantajları aşağıdaki gibi detaylandırabilmemiz mümkündür.

  • Düşük maliyetli bir taşımacılık hizmeti sunması,
  • Kapsamlı yol ağları ile kısa bir süre içerisinde ürün ve malların teslim edilmesi gereken yere ulaştırılabilmesi,
  • Taşımayı planlama ve malların yerini izleme imkanının sunulması
  • Güvenli ve özel teslimat hizmetleri ile müşterilerin ürünlerinin en güvenilir bir şekilde kendilerine özel olarak teslim edilmesi.

Uluslararası taşımacılıkta taşınan ürün ve malların karayolları talimatlarına göre taşınması gerekmektedir. Taşımacılıkta kullanılan tüm tır ve kamyonların gerekli tedbirlerin alınarak taşınması meydana gelebilecek tüm riskleri ortadan kaldırmaktadır. Tedbir eksikliği olan taşıtların yola çıkmasına izin verilmediği göz önüne alındığında firmamızın da ne kadar güvenilir ve kusursuz bir şekilde uluslararası taşımacılık hizmeti verdiğini ifade edebiliriz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Uluslararası taşımacılık konusunda en kaliteli seçeneklerden yararlanmak adına Onurlog’u neden tercih etmeniz gerektiğini merak ediyor musunuz? Taşımacılık süreçlerinde sizlerden gelen talepleri en doğru şekilde karşılıyor ve bu anlamda uygun seçenekler yaratıyoruz. Nakliyenin çok hassas olduğunun bilinci ile hizmetler sunarken kaliteden asla ödün vermeyen bakış açılarını ortaya çıkarıyoruz.

Siz de nakliye süreçlerini uluslararası anlamda gerçekleştirmek istiyor ve ürünleriniz zarar gelmesin istiyorsanız geniş filosu ile en doğru çözümleri sunan Onurlog ile hemen iletişime geçebilisiniz. Kalite bizden sorulur!